Telewizja internetowa to przyszłość

W ostatnich latach telewizja kablowa stopniowo staję się przeżytkiem. Jednocześnie pojawiła się nowoczesna telewizja internetowa. Szybki rozwój technologii oraz pojawienie się coraz to nowych gadżetów i aplikacji doprowadziły do tego, że dziś nie wyobrażamy sobie życia bez Internetu. Dlaczego więc nie oglądać telewizji online?

Telewizja internetowa – czym jest?

Telewizja internetowa to ulubione kanały telewizyjne na dowolnym urządzeniu, które ma połączenie z Internetem. Prosta konfiguracja, wygodna obsługa i wysokiej jakości obraz i dźwięk, wszystko to pozwala oglądać filmy online, gdzie tylko chcesz i kiedy chcesz. Telewizja internetowa to możliwość oglądania ulubionych filmów, programów telewizyjnych, programów telewizyjnych online, gdziekolwiek jesteś: w domu, w pracy, w transporcie, w kolejce – wszędzie tam, gdzie jest połączenie z Internetem. Kanały online są dostępne na dowolnej liczbie urządzeń. Zapomnij o kompromisach, nie psuj rodzinnej atmosfery sporami o to, co warto zobaczyć. Dzięki telewizji internetowej dzieci mogą oglądać bajki, mężczyźni mogą oglądać piłkę nożną, a kobiety ulubione filmy online

To też wygodny program telewizyjny. Zapomnij o niekończącym się przełączaniu kanałów: dzięki telewizji online zawsze masz dostęp do programu telewizyjnego i zapowiedzi każdego programu.

Jak oglądać telewizję przez Internet?

Choć telewizję internetową możemy oglądać na każdym urządzeniu, które jest podłączone do sieci, to najwygodniej jest to oczywiście czynić na telewizorze. Aby połączyć się ze Smart TV, potrzebujesz tylko połączenia z Internetem i zainstalowanej aplikacji. Jeśli telewizor nie ma tej funkcji, potrzebujesz dekodera Android TV. Wszystko, czego potrzebujesz, to szerokopasmowego Internetu. Transmisje telewizyjne są przesyłane w czasie rzeczywistym, więc zawartość nie jest wstępnie ładowana. Opóźnienia mogą znacznie ograniczyć oglądanie telewizji. Dlatego zalecamy płynne połączenie internetowe z prędkością transmisji danych co najmniej 16 megabitów na sekundę. Jest to szczególnie ważne, jeśli treść jest również wyświetlana w jakości HD. Sieć WLAN jest bardziej podatna na zakłócenia niż bezpośrednie połączenie kablem internetowym. Zalecane jest połączenie kablem LAN w celu stabilnej transmisji na dużym ekranie telewizora. Przy wystarczającej przepustowości transmisja telewizyjna jest również możliwa przez połączenie WLAN.

Aby uzyskać dostęp do funkcji Smart TV, potrzebujesz połączenia z Internetem. Upewnij się, że:

  • Router bezprzewodowy jest włączony przez co najmniej dwie minuty
  • Oprogramowanie telewizora zostało zaktualizowane do najnowszej wersji. Porównaj wersję w menu telewizora:

Zalecamy korzystanie z połączenia przewodowego z siecią domową, ponieważ połączenia przewodowe są bardziej stabilne niż połączenia bezprzewodowe. Podłącz telewizor do sieci. Aby podłączyć telewizor do sieci, wykonaj następujące czynności:

  • Naciśnij przycisk „Ustawienia” na pilocie telewizora i wybierz: [Wszystkie ustawienia]> [Sieci bezprzewodowe i sieci]
  • Wybierz: [Przewodowy lub Wi-Fi]> [Połącz z siecią].
  • Wybierz typ połączenia, którego zamierzasz użyć.
  • Jeśli router ma WPS, można wykonać bezpośrednie połączenie z routerem bez skanowania.
  • Przejdź do routera, naciśnij przycisk WPS i wróć do telewizora na 2 minuty.