4 sposoby podłączenia komputera lub laptopa do telewizora

Nie zawsze na ekranie laptopa, lub komputera możemy w pełni oglądać filmy online i pliki wideo, brać udział w grach, analizować rysunki lub inne pliki graficzne. Niezastąpionym asystentem w tym przypadku jest telewizor, który dzięki specjalnemu przewodowi, złączu lub interfejsowi może stać się dodatkowym wyświetlaczem. To też idealny sposób, aby w maksymalnym stopniu wykorzystać zalety telewizji internetowej.

telewizor photo

Używanie złącza S-Video do podłączania telewizora do komputera

Połączenie przez S-Video jest uważane za dość popularny sposób i obejmuje: nawiązanie „połączenia” za pomocą specjalnego przewodu, zestawu dodatkowych ustawień karty graficznej oraz poszukiwanie źródła transmisji danych. Zaletami tego rodzaju połączeń są dobra jakość obrazu i wideo. Zalecana długość tego rodzaju użytego kabla wynosi co najmniej dwa metry, w przeciwnym razie istnieje ryzyko osłabienia sygnału, a w rezultacie obniżenia jakości „obrazu” wyświetlanego na ekranie. Jeśli zatem chcesz oglądać filmy online, gdzie chcesz i kiedy chcesz – kabel musi mieć odpowiednią długość. Poprzez VGA możesz podłączyć komputer do telewizora w następujący sposób:

 • Wyłącz oba urządzenia i odłącz od źródła zasilania;
 • Znajdź specjalny przewód, włóż go do odpowiednich złączy laptopa (lub jednostki systemowej) i telewizora, napraw je za pomocą urządzeń mocujących.
 • Wybór informacji o transmisji sygnału.
 • Kabel VGA do podłączenia telewizora do laptopa i komputera

Jak podłączyć komputer do telewizora za pośrednictwem DVI?

Podłączanie komputera osobistego do telewizora za pośrednictwem DVI odbywa się najczęściej w celu oglądania filmów lub plików wideo w jakości FullHD. Istotną zaletą tej metody jest wysoka jakość obrazu wyświetlanego na ekranie. Co musisz zrobić, aby podłączyć laptopa lub komputer do telewizora za pomocą interfejsu DVI:

 • Podobnie jak we wszystkich innych przypadkach, wyłącz laptopa i telewizor. Za pomocą przewodu DVI połącz jedno urządzenie z drugim.
 • Ustaw rozdzielczość i kolejność używania wyświetlaczy;
 • Uruchom ponownie komputer, aby zaktualizować wcześniej zainstalowane ustawienia.

Połączenie HDMI

Jednym z najprostszych sposobów jest korzystanie z kabla HDMI. Aby połączyć się przez interfejs multimedialny HDMI:

 • Ze względów bezpieczeństwa wyłącz oba urządzenia (w ten sposób możesz zapobiec pożarowi portów). Weź kabel HDMI i włóż go do wyjścia telewizora, a odpowiednio – do wejścia komputera lub laptopa.
 • Włącz sprzęt, poczekaj, aż system Windows się załaduje, na ekranie telewizora pojawiają się migotania. Ustaw źródło sygnału (tryb AVI).
 • Wywołaj menu kontekstowe na laptopie i skonfiguruj „obraz” (w systemie Windows XP). W systemach Windows 7 i 8 musisz także „bawić się” za zgodą i wyszukać podłączony telewizor (jeśli nie zostanie automatycznie znaleziony).
 • Uruchom ponownie komputer, aby zapisać ustawienia.

Ostatecznie może też oglądać telewizje internetową na ekranie telewizora łącząc go z siecią za pomocą technologii Wi-Fi

WiFi jest jedną z najnowocześniejszych, wygodnych i szybkich metod podłączania laptopa lub komputera do telewizora jest wykorzystanie bezprzewodowej transmisji danych. Wszystko, czego potrzeba, to moduły Wi-Fi, połączenie z jednym routerem, a także obsługa technologii DLNA (tylko dla TV). Aby używać telewizora jako monitora komputerowego (na przykład do wyświetlania plików multimedialnych w wysokiej jakości), należy kolejno wykonać następujące czynności:

 • Konfigurowanie routera (działającego w trybie DHCP), tworzenie hasła identyfikującego użytkowników sieci lokalnej;
 • Konfigurowanie ustawień Wi-Fi w telewizorze, analizowanie prawidłowego połączenia, wprowadzanie poświadczeń.
 • Organizacja dostępu do zasobów komputera (tworzenie folderów do przesyłania i przechowywania plików multimedialnych, konfigurowanie wspólnego dostępu do nich).

Aby prawidłowo podłączyć telewizor do komputera osobistego lub laptopa, należy dokładnie przestudiować powyższe algorytmy wykonywania czynności. Tylko przestrzegając podstawowych zaleceń i zasad bezpieczeństwa, można osiągnąć pożądany rezultat.