Azyl – thriller w najlepszym wydaniu

Widzowie, którzy cenią sobie klasyczne thrillery koniecznie muszą zobaczyć film Davida Finchera “Azyl” z 2002 roku. Śmiało można stwierdzić, że produkcja ta na dobre wpisała się w kanony tego gatunku filmowego, na co wpływa nie tylko sama historia, ale także sposób jej opowiedzenia przez reżysera oraz doskonała gra aktorska. Wszystkie te elementy składają się na świetny film, który ogląda się z przyjemnością i ogromnym napięciem typowym dla thrillerów. Dodatkowo “Azyl” może się znaleźć na liście każdego widza, gdyż jest dostępny całkowicie legalnie w telewizji internetowej.

“Azyl” – niepozorna historia trzymająca w napięciu

Jak można się domyślić, historia zaczyna się dość niepozornie. Meg Altman oraz jej córka Sarah przeprowadzają się do przestronnej willi w centrum nowojorskiego Manhattanu, gdzie mają zacząć nowe życie po rozwodzie Meg ze znanym biznesmenem. Budynek jest duży i nieco zaniedbany, ale najbardziej interesującą jego częścią jest specjalne pomieszczenie w jednej z sypialni. Jest to tytułowy azyl, czyli schron, do którego po zamknięciu nie można się dostać z zewnątrz. Jest to więc specjalne pomieszczenie z osobną linią telefoniczną, monitorami podłączonymi do kamer w domu i zapasem wody, w którym można się ukryć przed ewentualnym zagrożeniem.

Widzowie filmu “Azyl” nie muszą czekać długo na rozwój sytuacji. Już pierwszej nocy do domu Meg włamuje się trójka mężczyzn, przez co kobieta i jej córka muszą schronić się w azylu. Nie wiedzą jednak wówczas, że to po co przyszli włamywacze znajduje się właśnie w tym pomieszczeniu. Nie trudno jest się więc domyślić, że kobiety mocno krzyżują im plany, co wymaga wymyślenia nowego planu działania. Napięcie narasta z minuty na minutę, gdy widz podąża często jakby z ukrycia za poszczególnymi postaciami.

“Azyl” – doskonały thriller stworzony przez mistrza

Film “Azyl” został stworzony przez doskonale nam znanego reżysera Davida Finchera. Nic więc dziwnego, że został on perfekcyjnie dopracowany w najmniejszych szczegółach. To właśnie dzięki nim atmosfera jest cały czas niezwykle gęsta i napięta, a widzowie czują się, jakby byli częścią całej historii. Warto też zwrócić uwagę na doskonałą grę aktorską. W roli matki i córki możemy podziwiać Jodi Foster i Kristen Stewart. Natomiast w postaci trzech włamywaczy wcielili się doskonali Forest Whitaker, Jared Leto oraz Dwight Yoakama. 

W efekcie otrzymujemy więc świetny thriller, który dla wielu sympatyków tego gatunku stał się już tak naprawdę klasykiem. Koniecznie trzeba go więc obejrzeć, a jest to teraz wyjątkowo proste. Wystarczy tylko skorzystać z telewizji internetowej, aby zupełnie legalnie zobaczyć “Azyl“.